W Bibliotece pracuje pani Jolanta Szelwach

środa                  8:00 – 14:00
czwartek          8:00 – 14:00
piątek               8:00 – 14:00

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” Wisława Szymborska

Drodzy Uczniowie!
Zapraszam Was do udziału w konkursie czytelniczym pod hasłem:
JESIENNE DRZEWO CZYTELNICZE
Celem konkursu jest: rozwijanie aktywności czytelniczej, rozbudzanie ciekawości literackiej, doskonalenie techniki czytania ze zrozumieniem, zachęcanie rodziców do wspólnego czytania, mobilizowanie uczniów do czytania poprzez udział w konkursie.
1. Konkurs skierowany jest do uczniów wszystkich klas SP 18.
2. Zadanie konkursowe polega na  przeczytaniu dowolnie wybranej pozycji z  literatury dziecięcej czy  młodzieżowej (wypożyczonej z biblioteki szkolnej) i niebędącej lekturą klasową.  Następnie należy  zapisać na przygotowanych listkowych szablonach tytuł i autora przeczytanej książki a niżej swoje imię, nazwisko , klasę i przekazać  do Biblioteki Szkolnej.
3. Konkurs  będzie trwał do 10 grudnia 2022 r..
4. Zwycięzcą konkursu zostanie osoba, która przeczyta najwięcej książek i zapisze ich tytuły na  szablonach.
5. Nagrodzone w konkursie zostaną trzy pierwsze miejsca.
Mam nadzieję, że nasze jesienne drzewo już wkrótce zapłonie feerią barw  🙂
Biblioteka Szkolna

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W piątek 25. 11. 2022 r. obchodziliśmy uroczyście w szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Biblioteka szkolna z tej okazji zorganizowała szereg prezentacji czytelniczych w klasach I- III. W  uroczystość tę zostały zaangażowane uczennice i uczniowie klasy ósmej. W tym dniu można było :
– zapoznać się z historią powstania zabawki misia
– wysłuchać opowiadania  Puchatku cierpliwości
– wysłuchać wiadomości , a potem wziąć udział w konkursie przyrodniczym Co wiesz o   niedźwiadkach
-rozwiązać  krzyżówkę bądź pokolorować obrazek misia
– obejrzeć wystawę książek oraz filmów, których głównym bohaterem jest miś
Wielką atrakcją stanowiła obecność misia w szkole , z którym uczniowie mogli się pobawić , przybić piątkę, czy zrobić zdjęcie.