zdjęcie książek w bibliotece szkolnej

W Bibliotece pracuje pani Jolanta Szelwach

Godziny otwarcia biblioteki:

poniedziałek 8:00 – 14:00

wtorek 8:00 – 14:00

środa 8:00 – 14:00

czwartek 8:00 – 14:00

piątek 8:00 – 14:00

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” Wisława Szymborska

Drodzy Uczniowie!

Zapraszam Was do udziału w konkursie czytelniczym pod hasłem:

JESIENNE DRZEWO CZYTELNICZE

Celem konkursu jest: rozwijanie aktywności czytelniczej, rozbudzanie ciekawości literackiej, doskonalenie techniki czytania ze zrozumieniem, zachęcanie rodziców do wspólnego czytania, mobilizowanie uczniów do czytania poprzez udział w konkursie.

1. Konkurs skierowany jest do uczniów wszystkich klas SP 18.
  2. Zadanie konkursowe polega na  przeczytaniu dowolnie wybranej pozycji z  literatury dziecięcej czy  młodzieżowej (wypożyczonej z biblioteki szkolnej) i niebędącej lekturą klasową.  Następnie należy  zapisać na przygotowanych listkowych szablonach tytuł i autora przeczytanej książki a niżej swoje imię, nazwisko , klasę i przekazać  do Biblioteki Szkolnej.
  3. Konkurs  będzie trwał do 10 grudnia 2022 r.
  4. Zwycięzcą konkursu zostanie osoba, która przeczyta najwięcej książek i zapisze ich tytuły na  szablonach.
  5. 5. Nagrodzone w konkursie zostaną trzy pierwsze miejsca.

Mam nadzieję, że nasze jesienne drzewo już wkrótce zapłonie feerią barw  ????

Biblioteka Szkolna

praca uczniów jesienne drzewo czytelnicze

Dzień pluszowego misia

W piątek 25. 11. 2022 r. obchodziliśmy uroczyście w szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Biblioteka szkolna z tej okazji zorganizowała szereg prezentacji czytelniczych w klasach I- III. W  uroczystość tę zostały zaangażowane uczennice i uczniowie klasy ósmej. W tym dniu można było :

• zapoznać się z historią powstania zabawki misia
  • wysłuchać opowiadania  Puchatku cierpliwości
  • wysłuchać wiadomości , a potem wziąć udział w konkursie przyrodniczym Co wiesz o   niedźwiadkach
  • rozwiązać  krzyżówkę bądź pokolorować obrazek misia
  • obejrzeć wystawę książek oraz filmów, których głównym bohaterem jest miś

Wielką atrakcją stanowiła obecność misia w szkole , z którym uczniowie mogli się pobawić , przybić piątkę, czy zrobić zdjęcie.