Obchody 70-lecia

70 LAT SP18

1946-2016

70 LAT SP18

W 1946 roku wśród ruin stał duży budynek z czerwonym krzyżem i syreną alarmową na dachu, niewiele różniący się wyglądem od dzisiejszego. Z polecenia inspektora szkolnego utworzono w nim Szkołę Podstawową nr 13 a jej kierownikiem została pani Teresa Bochnia. Szkołę otwarto 1 września 1946 r.- początkowo szkoła miała swoja siedzibę przy ul. gen. F. Focha.

Drugim kierownikiem szkoły był pan Stanisław Korab  do 1956 roku. W roku 1954 Szkoła Podstawowa nr 13 została przemianowana na Szkołę Podstawową nr 5 im. Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.\

Kolejna zmiana dotycząca numeru szkoły nastąpiła w roku 1961 wówczas szkoła otrzymała nr 18.

zdj. Klasa 1b, 1961 r. (ze zbiorów Tadeusza Bojanowskiego).

W roku 1963 dnia 19 czerwca Szkole nadano imię gen. Józefa Bema.

nadanie szkole imienia
ceremonia nadania szkole imienia
apel dzieci z okazji nadania szkole imienia

Zdj. Przemówienie Przewodniczącego Dzielnicowej Rady Narodowej Szczecin Nad Odrą, Józefa Bojanowskiego.

Zdj. Uroczystość nadania nowego patrona szkoły, gen. Józefa Bema (ze zbiorów Tadeusza Bojanowskiego).

W latach 1956-1986 kierownikiem  Szkoły Podstawowej nr 18 w Szczecinie był pan Emil Jasiński.

W roku 1986 dyrektorem szkoły został pan mgr Witold Czernikiewicz, który pełnił funkcję dyrektora szkoły do 31.08.2004 r. W tym czasie funkcję wicedyrektora pełniła pani  mgr Emilia Jasińska i pani mgr Celina Bąk.

W tych latach nastąpiły istotne zmiany w planach remontu szkoły, zmieniło się usytuowanie gabinetów przedmiotowych, dobudowana została część pomieszczeń zajmowanych obecnie przez stołówkę, kuchnie i oddziały przedszkolne. Klasy młodsze zajęły całe prawe skrzydło szkoły – parter i piętro.

W ROKU 2006 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 18 W SZCZECINIE OBCHODZIŁA JUBILEUSZ 60-LECIA ISTNIENIA SZKOŁY.

W roku 1999 w tym samym budynku została utworzona druga szkoła Gimnazjum nr 5.

W latach 2004 – 2010 funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 18 w Szczecinie pełniła pani mgr Sylwia Aleksandrowicz a funkcję wicedyrektora pełniła pani mgr Małgorzata Sadkowska i pani mgr Helena Jóźwiak.

Obecnie dyrektorem szkoły jest pani mgr Maria Niedzielska a wicedyrektorem pani mgr Monika Komór.

Uroczystość 70-lecia Szkoły Podstawowej nr 18 im. gen. Józefa Bema w Szczecinie,  odbyła się 18 listopada 2016 r.  W tym dniu można było obejrzeć specjalnie przygotowaną prezentację  archiwalnych kronik i starych fotografii. więcej zdjęć 70 lecie SP18

Apel z okazji 70-ciolecia

17 września 2016 r. w SP 18 odbył się Festyn z okazji 70-lecia naszej szkoły.

tort z 70-ciolecia

Festyn z okazji 70-lecia SP 18 foto

SZKOLNY KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ MAKIETĘ SP 18

wygrana makieta szkoły

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU NA,,NAJŁADNIEJSZĄ MAKIETĘ”z okazji 70 lecia Szkoły Podstawowej nr 18

I miejsce:

• Pieńkowska Natalia  kl.4 B

II miejsce:

• Fuks  Tomasz  kl. 6 B,
  • Marcinkowska Weronika kl. 5B,
  • Perejczuk Marysia 6 A, Jagoda 4 A, Jakub 2 B i Krzyś 0 B (rodzinna)

III miejsce:

• Pobłocka Hania I A
  • Bukowska Zuzanna kl. 6 B i Aleksandra  Wieczerzak kl.6 B (zespół)

Wyróżnienia:

• Gutmacher Natalia 1 B (rodzinna)
  • Celeban Nell kl.5 B i Docz Maja kl. 5 B (zespół)
  • Jóźwik Aleksandra kl.4 A
  • Sarosiek Dominika kl.4 A
  • Terlecka Małgorzata kl.5A, Szarszewska Zuzanna kl.5 A, Panasiuk Julia kl. 5A (zespół)
  • Poreda Oliwia  kl.6 B i Mikołaj kl. 4A (rodzinna)
  • Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Dyplomy i nagrody zostaną wręczone podczas Festynu szkolnego z okazji 70 lecia.

Organizatorzy: Anna Ososińska i Patrycja Wojciechowska