SKKT

Dnia 17.11.2018 odbył się pierwszy rajd z cyklu „Dla Niepodległej”

Został zorganizowany przesz Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne. Uczniowie klas 2,3 i 4 wzięli udział w spacerze od pomnika Czynu Polaków do placu Szarych Szeregów. Po drodze na dzieci czekały zadania logiczne, zagadki z historii a nawet zabawa w podchody. Na koniec reprezentacja uczniów z klasy 4c zapaliła znicze pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Na wszystkich czekały upominki a dla najaktywniejszych- nagrody. Zapraszamy do udziału w kolejnych wyjściach! Przygotowanie rajdu: p.Kamila Manowska.

SZKOLNE KOŁO KRAJOZNAWCZO – TURYSTYCZNE
SKKT działa w naszej szkole od 01.09.2007 r. Jest prowadzone przez panią Annę Pałaszewską i panią Martę Nowosielecką. W rajdach uczestniczą uczniowie klas I – VI. Uczniowie systematycznie biorą udział w rajdach pieszych po:

• Puszczy Wkrzańskiej, Puszczy Bukowej,
  • Lesie Arkońskim
  • Lesie na Głębokim.

Uczestniczymy w rajdach organizowanych przez Pałac Młodzieży – rajdy Leśna Sobota; w rajdach na orientację organizowanych przez MKS Wiking.
Na swoim koncie mamy już pierwsze sukcesy!

PODSUMOWANIE XVII EDYCJI KONKURSU NA NAJAKTYWNIESZE SKKT

W dniu 10 grudnia 2014r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie XVII edycji Konkursu na Najaktywniejsze Szklone Koło Krajoznawczo – Turystyczne w roku szkolnym 2013/2014 o zasięgu wojewódzkim. Konkurs od siedemnastu lat organizowany jest przez PTTK Regionalny Oddział Szczeciński im. Stefana Kaczmarka.

sksk1sk2sk3sk5

Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz oświatowych, dyrektorzy szkół, opiekunowie SKKT wraz z uczniami oraz inni zaproszeni goście. Uroczystość prowadziła pani Danuta Borkowaska – prezes Regionalnego Oddziału Szczecińskiego PTTK, pani dyrektor Maria Niedzielska i nauczyciele SP 18 pani Anna Pałaszewska, Marta Nowosielecka. Program artystyczny przygotował pan Jerzy Jagodziński.

Szkolne koło Krajoznawczo Turystyczne w naszej szkole prowadzone jest przez panią Martę Nowosielecką i Annę Pałaszewską. Od ośmiu lat prowadzimy koło turystyczne w naszej szkole. Zostało ono założone po to, aby zachęcić dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu. Ta forma ruchu cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów 0 – IV. W naszej szkole rajdy przybrały formę rodzinnych wędrówek. Biorą w nich udział dziadkowie, rodzice, starsze i młodsze rodzeństwo. Najmłodszym uczestnikiem jest dwumiesięczny Leon, który z siostrą, bratem i rodzicami pokonuje wyznaczone trasy. W tej edycji konkursu otrzymaliśmy puchar i dyplom za zajęcie III miejsca.
NAJCIEKAWSZE SZKOLNE KOŁO KRAJOZNAWCZO – TURYSTYCZNE
18 listopada 2010 r. w Pałacu Młodzieży odbyło się uroczyste podsumowanie Miejskiego Konkursu na „Najciekawsze SKKT” w Szczecinie w roku szkolnym 2009/2010.
Nasze koło prowadzone przez p. Martę Nowosielecką i Annę Pałaszewską po raz drugi z kolei zajęło III miejsce w Miejskim Konkursie na Najciekawszą Turystycznie Szkołę Podstawową. Za najciekawszą kronikę rajdową otrzymaliśmy NAGRODĘ SPECJALNĄ.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy chodzili z nami na rajdy, zdobywali odznaki turystyczne,
brali udział w akcjach ekologicznych i osiągali znakomite wyniki w konkursach przyrodniczych.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczą również w szkoleniach, które pomagają w samodzielnym poruszaniu się po terenie otwartym.
Oto niektóre zdjęcia z naszych wypraw:
Święto pieczonego ziemniaka…

Autor zdjęć A. Pałaszewska.

Wędrówka Doliną Siedmiu Młynów

Odpoczynek przy wieży widokowej.

Na rajdzie tak jak w życiu – zawsze pod górkę J.

Rajd „VI ŚWIETLIK”
7 marca 2009r. wzięliśmy udział w Wieczornym Rajdzie Przygodowym „VI ŚWIETLIK”. Rajd odbył się na terenie Puszczy Wkrzańskiej.
Ubrani w kamizelki odblaskowe i zaopatrzeni w latarki o godzinie 17:00 wyruszyliśmy na leśny szlak.
Po drodze mieliśmy do wykonanie szereg zadań, a głównym celem było odnalezienie zagubionego skarbu Goplany.
Każde dobrze wykonane zadanie przybliżało nas do niego. Szło nam świetnie.
Zrobiło się już ciemno gdy rozpoczynaliśmy ostatnie zadanie.
Nikt nie myślał o zmęczeniu – cel był już bardzo blisko.
Długi czas spędzony na szlaku i kilometry w nogach zostały fantastycznie wynagrodzone!
To NASZA drużyna odnalazła ukrytą skrzynię i zdobyła

PIERWSZE MIEJSCE !