W Bibliotece pracuje pani Jolanta Szelwach

środa             8:00 – 13:00
czwartek       NIECZYNNA
piątek            8:00 – 13:00

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” Wisława Szymborska

„Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej”. Pasowanie miało uroczysty charakter, przybyli na nie odświętnie ubrani uczniowie klasy I A. Uczniowie  z wielkim zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie pt. „Mole książkowe”, przygotowane przez członków szkolnego Koła Przyjaciół Biblioteki. Przedstawienie to uświadomiło uczniom jak wiele radości w życiu przynosi czytanie książek, a także zapoznało z zasadami korzystania z biblioteki. Ważnym punktem spotkania było złożenie przez pierwszoklasistów obietnicy „zaprzyjaźnienia się z książkami”, szanowania ich i dbania o każdą wypożyczoną i przeczytaną książkę ze szkolnej biblioteki. Na pamiątkę spotkania uczniowie  klasy I  otrzymali dyplom uwierzytelniający przyjęcie ich w poczet czytelników biblioteki oraz plan i zakładkę do książki.

OBCHODY MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W ramach obchodów święta bibliotek  w bibliotece  szkolnej odbywały się zajęcia czytelnicze dla uczniów klas młodszych, którzy słuchali opowiadań, bajek, baśni czytanych przez zaproszonych gości: rodziców, nauczycieli, panią dyrektor oraz przez członków  Koła Przyjaciół Biblioteki .
Z tej okazji biblioteka szkolna ogłosiła również 3 konkursy :”Literacki detektyw”, ( który polegał na szukaniu fragmentów utworów rozmieszczonych w szkole, rozpoznawaniu autorów i tytułów dzieł), konkurs na krzyżówkę o bibliotece oraz konkurs na projekt zakładki do książki.

20141104_13124320141104_130954

20141104_13092720141104_130942