SKKT

SZKOLNE KOŁO KRAJOZNAWCZO – TURYSTYCZNE

SKKT działa w naszej szkole od 01.09.2007 r. Jest prowadzone przez panią Annę Pałaszewską, panią Martę Nowosielecką oraz panią Urszulę Mikołajczyk. W rajdach uczestniczą uczniowie klas I – VIII. Uczniowie systematycznie biorą udział w rajdach pieszych po:

  • Puszczy Wkrzańskiej, Puszczy Bukowej,
  • Lesie Arkońskim
  • Lesie na Głębokim.

Uczestniczymy w rajdach organizowanych przez Pałac Młodzieży – rajdy Leśna Sobota; w rajdach na orientację organizowanych przez MKS Wiking.
Na swoim koncie mamy już pierwsze sukcesy!

Rok szkolny 2018/2019

Dnia 17.11.2018 odbył się pierwszy rajd z cyklu „Dla Niepodległej”

Został zorganizowany przesz Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne. Uczniowie klas 2,3 i 4 wzięli udział w spacerze od pomnika Czynu Polaków do placu Szarych Szeregów. Po drodze na dzieci czekały zadania logiczne, zagadki z historii a nawet zabawa w podchody. Na koniec reprezentacja uczniów z klasy 4c zapaliła znicze pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Na wszystkich czekały upominki a dla najaktywniejszych- nagrody. Zapraszamy do udziału w kolejnych wyjściach!

15.09.2018 r.  Puszcza Wkrzańska, pierwszy rajd w tym roku szkolnym. Klasy 2-4 wraz z rodzicami. 
20180915_115029

Rok szkolny 2017/2018 

25 marca  2017 r. wędrowaliśmy po Puszczy Wkrzańskiej. Przeszliśmy 11 km. Dnia18 marca 2017 r. odbył się rajd po Puszczy Bukowej. Zapraszamy na pieszą wędrówkę w najbliższą sobotę po Puszczy Wkrzańskiej. 

26 listopada wędrowaliśmy po puszczy Wkrzańskiej. Spacer zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek przy ognisku na terenie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapeutycznego im. św. Brata Alberta oraz udziałem w konkursach sprawnościowych i wiedzy o Szczecinie
Rok szkolny 2016/2017
5 listopada 2016 r. byliśmy na rajdzie po Puszczy Bukowej. Swą wędrówkę rozpoczęliśmy ze Szczecina Podjuchy (PKP) do Oczka Marzanny, a następnie do ul. Kolorowych Domów. Długość trasy wynosiła 10 km.
8 października wybraliśmy się na wędrówkę leśnymi szlakami po Puszczy Bukowej. Trasa nasza prowadziła: Szczecin Kijewo (MZK) – szlak czarny – Kijewo – Szlak czerwony – Lisi Potok – szlak czerwony – gajówka kołowo  –  szlakiem niebieskim do pętli autobusowej w Śmierdnicy. przeszliśmy ok. 14 km.
24 września 2016r. Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne wznowiło działalność. W tym pięknym, słonecznym dniu wędrowaliśmy po Puszczy Wkrzańskiej. 
W piękny słoneczny dzień 21 maja 2016 r.  wędrowaliśmy po Puszczy Wkrzańskiej. Na Polanie Sportowej czekała na nas miła niespodzianka. Dla wszystkich uczestników rajdu było przygotowane ognisko z kiełbaskami do upieczenia oraz  konkursy i konkurencje sportowe wraz z nagrodami. Przeszliśmy 10 km.
ra3ra1 
Dnia 7 maja wędrowaliśmy w piękny, słoneczny dzień po Puszczy Bukowej. Długość trasy wynosiła 14,5 km. Zmęczeni i strudzeni wędrówką wróciliśmy do szkoły ok.15.30. Pogoda sprzyjała nam. Warto było podjąć trud marszu, bo widoki puszczy były cudowne. 
maj maj1  
DSC00153 DSC00156 DSC00164 DSC00180 DSC00181 DSC00189
Wędrowaliśmy z J. Głębokiego, szlakiem żółtym, Drogą Siedmiu Młynów, Polaną Harcerską, szlakiem zielonym na Wzgórze Arkony. Długość trasy – 7km.
Dnia 2 kwietnia 2016r. odbył się rajd po Puszczy Bukowej. Zaczęliśmy wędrówkę od Jeziora Szmaragdowego szlakiem niebieskim do Polany Psie Pole i dalej do Przełęczy Trzech Braci. Stamtąd szlakiem zielonym do Czarciej Przełęczy. Droga powrotna prowadziła szlakiem zielonym i niebieskim do ul. Mącznej. Pokonaliśmy 14 km w pięknym i malowniczym krajobrazie Puszczy Bukowej. Towarzyszyła nam cudowna słoneczna pogoda oraz śpiew ptaków, a po drodze widzieliśmy  borsuka, łanię z maleństwem oraz wiele innych leśnych zwierząt.DSC00097 DSC00127 DSC00129 DSC00131 DSC00138DSC00149
W chłodny, sobotni poranek, 5 marca 2016 r. spotkaliśmy się by,  wziąć udział rajdzie. Pieszą wędrówkę zaczynaliśmy na osiedlu Bukowe a kończyliśmy przy Źródełku pod Bukowcem. Na osiedle Bukowe pojechaliśmy autobusem nr 107 do Placu Rodła, a stamtąd autobusem pospiesznym A na Bukowe, pętla ZDiTM. Stamtąd rozpoczęliśmy pieszą wędrówkę, której długość wynosiła 10, 5km. Przez cały czas naszego rajdu towarzyszyło nam pochmurne niebo i piękny śpiew ptaków, który zwiastował nadchodzącą wiosnę. Zmęczeni, zadowoleni wróciliśmy. Na wyprawę po Puszczy Bukowej zdecydowało się dziesięcioro uczniów i czworo rodziców.
rajdrajd1rajd2rajd3
20 lutego 2016 r. odbył się rajd po Puszczy Wkrzańskiej. Wędrowaliśmy wraz z rodzicami leśnymi szlakami. Pokonywaliśmy różne napotkane przeszkody. Długość trasy wynosiła 9 km.
Zapraszamy na pieszą wędrówkę 5 marca. Będziemy spacerować po Puszczy Bukowej.
Zapraszamy na kolejny rajd po Puszczy Wkrzańskiej w najbliższą sobotę 20 lutego 2016r.
DSC00247 DSC00256 DSC02056 DSC02068 DSCF7785

PODSUMOWANIE XVII EDYCJI KONKURSU NA NAJAKTYWNIESZE SKKT

W dniu 10 grudnia 2014 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie XVII edycji Konkursu na Najaktywniejsze Szklone Koło Krajoznawczo – Turystyczne w roku szkolnym 2013/2014 o zasięgu wojewódzkim. Konkurs od siedemnastu lat organizowany jest przez PTTK Regionalny Oddział Szczeciński im. Stefana Kaczmarka.

sksk2

Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz oświatowych, dyrektorzy szkół, opiekunowie SKKT wraz z uczniami oraz inni zaproszeni goście. Uroczystość prowadziła pani Danuta Borkowaska – prezes Regionalnego Oddziału Szczecińskiego PTTK, pani dyrektor Maria Niedzielska i nauczyciele SP 18 pani Anna Pałaszewska, Marta Nowosielecka. Program artystyczny przygotował pan Jerzy Jagodziński.

Szkolne koło Krajoznawczo Turystyczne w naszej szkole prowadzone jest przez panią Martę Nowosielecką i Annę Pałaszewską. Od ośmiu lat prowadzimy koło turystyczne w naszej szkole. Zostało ono założone po to, aby zachęcić dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu. Ta forma ruchu cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów 0 – IV. W naszej szkole rajdy przybrały formę rodzinnych wędrówek. Biorą w nich udział dziadkowie, rodzice, starsze i młodsze rodzeństwo. Najmłodszym uczestnikiem jest dwumiesięczny Leon, który z siostrą, bratem i rodzicami pokonuje wyznaczone trasy. W tej edycji konkursu otrzymaliśmy puchar i dyplom za zajęcie III miejsca.
NAJCIEKAWSZE SZKOLNE KOŁO KRAJOZNAWCZO – TURYSTYCZNE
18 listopada 2010 r. w Pałacu Młodzieży odbyło się uroczyste podsumowanie Miejskiego Konkursu na „Najciekawsze SKKT” w Szczecinie w roku szkolnym 2009/2010.
Nasze koło po raz drugi z kolei zajęło III miejsce w Miejskim Konkursie na Najciekawszą Turystycznie Szkołę Podstawową. Za najciekawszą kronikę rajdową otrzymaliśmy NAGRODĘ SPECJALNĄ.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy chodzili z nami na rajdy, zdobywali odznaki turystyczne,
brali udział w akcjach ekologicznych i osiągali znakomite wyniki w konkursach przyrodniczych.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczą również w szkoleniach, które pomagają w samodzielnym poruszaniu się po terenie otwartym i różnych imprezach np. Święto pieczonego ziemniaka…