Galerie

Światowego Dnia Pluszowego Misia

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.
Z tej okazji przedszkolaki uczestniczyły w obchodach „Światowego Dnia Pluszowego Misia”. W tym dniu dzieci odwiedził gość specjalny z którym razem wykonano misiowy taniec.

Jesienni konkurs klas 3

Za oknami jesień, nadszedł zatem czas na szkolny konkurs, który polegał na stworzeniu oryginalnego albumu z jesiennymi, kolorowymi liśćmi. Na zorganizowanej w szkole wystawie ,można podziwiać kreatywność uczniów z klas 3 w stworzonych albumach z pięknymi, różniącymi się od siebie okazami, wzbogacona również opowieściami o miejscach, w których zostały znalezione. Najlepsze prace zostały nagrodzone.

Organizatorami konkursu były mgr Dorota Fuławka
oraz mgr Milena Rejniak.

#LaboratoriaPrzyszłości

SP 18 na Jarmarku Bożonarodzeniowym 2023

Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczyna się
1 grudnia. Nasza szkoła przystroi 3 choinki spośród 40 drzewek w Alei Kwiatowej, Placu Adamowicza i Placu Lotników.
Zadanie to wykonają klasy 3b (wychowawczyni mgr Kamila Manowska), 3c (wychowawczyni mgr Milena Rejniak) oraz 3d (mgr Bożena Pawlak).
Jakie zadanie czeka naszych uczniów? Podczas zajęć w szkole oraz
w domu będą przygotowywać ozdoby świąteczne, którymi następnie przyozdobią wyznaczone choinki. Trzymamy mocno kciuki.

#choinkiszkół

Więcej o jarmarku:  Kolorowa aleja – Kolorowa Aleja

Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada br. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. 11 listopada 1918 roku nasza ojczyzna po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość. Narodowe Święto Niepodległości ustanowiono, by uczcić tę rocznicę. Państwo polskie po latach niewoli stało się niepodległe i wolne od zaborców.
#LaboratoriaPrzyszłości

Życzenia z okazji 11 listopada

Uczniowie klasy 4c na lekcji wychowawczej wykonali kartki z życzeniami z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Punktem kulminacyjnym było przesłanie prac do rówieśników w Szkole Podstawowej im. Bernarda Chrzanowskiego w Wojnowicach (okolice Poznania). Czekamy na prace ich koleżanek i kolegów z Wielkopolski.

Zabawa sztuką

Zajęcia realizujące zadanie – jadalne obrazy w ramach projektu „Zabawa sztuką”. Dzieci wykonały portrety inspirowane dziełami wykonanymi przez włoskiego malarza Giuseppe Arcimboldo. Rozmawialiśmy także o zasadach zdrowego odżywiania, a jadalne obrazy zostały uwiecznione na zdjęciach wykonanych przez dzieci aparatem fotograficznym wykorzystując zasoby.
#LaboratoriaPrzyszlosci

Nominacje „Głosu Koszalińskiego” i „Głosu Szczecińskiego” dla naszej szkoły oraz czterech nauczycielek

Nasza szkoła oraz cztery jej nauczycielki zostały zgłoszone przez uczniów i ich rodziców do nagrody w tegorocznej edycji Plebiscytu Edukacyjnego 2023 organizowanego przez Redakcję „Głosu Koszalińskiego” i „Głosu Szczecińskiego”.
Nominowane nauczycielki: mgr Agata Herudzińska (kategoria: nauczyciel przedszkola), mgr Elwira Stróżewska (kategoria: nauczyciel klas 0-III), mgr Bożena Pawlak (kategoria: nauczyciel klas 0-III), mgr Aneta Mełech (kategoria: nauczyciel klas IV-VIII) oraz dr Aneta Popławska-Suś (kategoria: nauczyciel klas IV-VIII).

Głosowanie rozpocznie się 24 października 2023 r.
Więcej informacji: https://gk24.pl/plebiscyt-edukacyjny-zglos-nauczyciela-do-nagrody-wybierz-z-nami-najlepsze-przedszkola-szkoly-i-uczelnie/ar/c5-17825915

 

BohaterOn 2023 w naszej szkole

BohaterON – włącz historię! jest ogólnopolską kampanią
o tematyce historycznej. Ma ona na celu upamiętnienie oraz uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, a także promocję historii Polski XX wieku. Powyższe tematy pojawią się
w przedszkolu, nauczaniu początkowym, oraz na lekcjach historii
i godzinach wychowawczych w klasach 4-8.

Utwór towarzyszący akcji:

Leon Olek – Włącz Historię! (feat. Darek Malejonek & Arkadio) – YouTube