SP 18 w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie.

Miło nam poinformować, że nasza nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie dr Aneta Popławska-Suś została zaproszona przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie do udziału w dyskusji „Lektura szkolna- obowiązek czy przyjemność? Rola kontekstów”. Spotkanie odbyło się 10 stycznia br.

Wraz z nauczycielkami nauczania początkowego oraz języka polskiego zastanawiała się nad włączeniem kontekstu historycznego  do analizowania lektur szkolnych i ich lepszego zrozumienia przez uczniów.  Jak stwierdziła: „Jeżeli uda się tak ułożyć program nauczania dwóch przedmiotów [historii i języka polskiego], to już na etapie szkoły podstawowej będzie można pokazywać uczniom jak bardzo przedmioty i różne aspekty ludzkiego życia wpływają na siebie i musimy je rozważać w całości. (…) Dlatego też do wspólnego „stołu”, który stworzyłby program interdyscyplinarny, powinni usiąść historycy i filolodzy polscy – teoretycy i praktycy, i podjąć pracę zespołową. Przecież epoki historyczne i literackie nie funkcjonowały osobno, ale właśnie razem, przenikały się”.