Generał Bem – KONKURS NA PLAKAT FILMOWY „KĄT WIDZENIA”

W przyszłym roku przypada 230. rocznica urodzin patrona naszej szkoły. W związku z tym z zaprzyjaźnionymi szkołami, których patronem jest również gen. Józef Bem, rozpoczęliśmy obchody upamiętniające to wydarzenie. Pierwszym z punktów działań jest konkurs na plakat filmowy.

KONKURS NA PLAKAT FILMOWY „KĄT WIDZENIA”
(
gen. J. Bem)

„Bem… to był Gość!” – takimi słowami podsumował kiedyś lekcję o patronie szkoły jeden  z uczniów. Rzeczywiście, życie generała Józefa Bema byłoby świetnym materiałem na wciągający film historyczny i towarzyszący mu serial. Wyobraźcie sobie… świetnie napisany scenariusz, doskonałe efekty specjalne, nakręcone z rozmachem sceny batalistyczne, scenografia żywcem wyjęta z epoki. No właśnie, jakby to było gdyby z kinowych plakatów i billboardów zerkał na nas Bem, zachęcając do zobaczenia swej filmowej biografii? Polski kandydat do Oscara? Złote Lwy?  Nagrody za najwyższą frekwencję? Działoby się !!!!

Z okazji 230. rocznicy urodzin generała Józefa Bema LXV Liceum Ogólnokształcące w Warszawie organizuje konkurs na plakat filmowy.

Co trzeba zrobić?

Po pierwsze – wymyślić tytuł samego filmu.

Po drugie – stworzyć plakat filmowy, który przyciągnie do sal kinowych tłumy spragnionych wrażeń kinomanów !

Plakat filmowy to zachęta, informacja ale też spora dawka artystycznego przekazu. Plakat intryguje, wzbudza ciekawość, kusi aby zanurzyć się w świat filmu i zmusza do refleksji. To ważna część całego procesu życiowego obrazu filmowego. Dobry plakat walnie przyczynia się do sukcesu  produkcji i sprawia, że człowiek odruchowo szuka w kalendarzu wolnego terminu na seans.

Szanowni Państwo, tak polecamy przyszłym uczestnikom nasz konkurs, w którym poprzez kreowanie i wyobraźnię chcemy osiągnąć kilka celów. Po pierwsze oddać hołd gen. Józefowi Bemowi w 230. rocznicę jego urodzin. Po drugie chcemy samym konkursem dać dzieciom  i młodzieży możliwość zapoznania się ze sztuką plakatu filmowego oraz kreowania artystycznych wizji.

Patronat nad konkursem objął Burmistrz Dzielnicy Mokotów oraz Dom Kultury „Kadr”, który przewidział dla plac konkursowych przestrzeń artystyczną na wystawę w swojej siedzibie.

Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły, członków „Rodziny Bema” do wspólnej kreatywnej zabawy z historią i naszym czcigodnym patronem w tle !!!!

Regulamin konkursu:

REGULAMIN PLAKAT FILMOWY a

Nasza szkoła bierze udział w konkursie.
Koordynatorami są:
– klasy I-III mgr Bożena Pawlak
– klasy IV-VIII mgr Patrycja Wojciechowska

Chętni uczniowie/rodzice proszeni są o kontakt z wyżej wymienionymi nauczycielami.