Jasełka dla Seniorów

13.12. klasa 3b złożyła wizytę w Domu Kombatanta. Przygotowana przez dzieci inscenizacja jasełek wzbudziła w podopiecznych ośrodka wiele radości. Podczas występu młodzi aktorzy z zaangażowaniem odgrywali swoje role, dostarczając widowni szczerych wzruszeń. Seniorzy wraz z naszymi uczniami śpiewali znane pastorałki i kolędy. Całość dopełniły własnoręcznie przygotowane przez dzieci upominki. W podziękowaniu za odwiedziny i występy, pracownicy DPSu przygotowali dla dzieci słodki upominek. Spotkanie przebiegło w miłej, świątecznej atmosferze.

#LaboratoriaPrzyszłości

Zadanie wykonane…

Tak jak obiecaliśmy  podczas akcji „Pola Nadziei’, ponownie odwiedziliśmy  hospicjum, aby ubrać choinkę i  przekazać  przygotowane przez wolontariuszy kartki z życzeniami świątecznymi oraz świąteczne babeczki dla chorych.

Zosia i Oskar z kl.8a wykonali zadanie celująco. Spędzili razem z mgr Anią Czarnobaj -opiekunem SKW, środowe popołudnie  z chorymi, a na pamiątkę pozostaną nam zdjęcia i pyszne krówki, którymi obdarowała nas  na drogę p. Agnieszka -koordynator hospicyjnego wolontariatu, a  które przywieźliśmy dla wszystkich zaangażowanych wolontariuszy.

Martyna, Zosia M., Kornelia, Zosia K. , Hania, Ola, Agata, Klaudia, Julia i Wiktor

DZIĘKUJEMY

 #LaboratoriaPrzyszłości

 

„Razem na święta”

Jak co roku, Szkolny Klub Wolontariatu pod opieką mgr Anny Czarnobaj, przeprowadził w naszej szkole akcję Razem na święta. Polegała ona na zbiórce produktów spożywczych i artykułów chemicznych i kosmetycznych. 

Zebrane produkty zawieźliśmy dla ludzi bezdomnych, którymi opiekują się siostry ze zgromadzenia Misjonarek Miłości. Mamy nadzieję, że choć troszkę przyczyniliśmy się, aby nikt w święta nie był głodny.

Wszystkim, którzy włączyli się do akcji, serdecznie dziękujemy.

Warsztaty świąteczne

W oczekiwaniu na święta w grupie Zuchy odbyły się warsztaty z udziałem rodziców. Dzieci wraz z Rodzicami wykonały girlandę oraz portret Mikołaja. Efekty pracy były rewelacyjne. Podczas warsztatów dzieci zaprezentowały rodzicom piosenki świąteczne oraz wesoły taniec mikołajowy.

 #LaboratoriaPrzyszłości

Szkolimy się

Pomimo, że do egzaminu majowego jeszcze parę miesięcy, to nasza nauczycielka języka angielskiego mgr Dorota Lesiuk uczestniczyła w szkoleniu OKE dla egzaminatorów. Dotyczyło ono sprawdzania
prac z egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego.

Zdrowy piernik? To możliwe :)))

W szkole przygotowania do świąt idą pełną parą. Klasa 3b (wychowawczyni mgr Kamila Manowska) wzięła udział w warsztatach Zdrowego piernikowania. Dzieci dowiedziały  się w jaki sposób można pozyskać naturalne barwniki oraz czym zastąpić niezdrowe posypki do świątecznych ciasteczek. Każdy miał okazję przygotowania mini prezencików dla najbliższych- własnoręcznie wykonanych pierniczków ze spersonalizowanymi życzeniami. Było zdrowo, kolorowo i smacznie!

 #LaboratoriaPrzyszłości

Pomagamy seniorom

Pod koniec listopada i na początku grudnia uczniowie klas I-III wraz z rodzicami i wychowawcami wzięli udział w akcji „Mały podarek dla  seniora” ​Wykonali kartki ze świątecznymi życzeniami oraz przygotowali pięknie zapakowane drobne upominki. ​6 grudnia zostały one przekazane mieszkańcom Domu Kombatanta przy ul. Kruczej w Szczecinie. Wszystkim uczestnikom dziękuję za zaangażowanie!
Koordynator akcji: mgr Dorota Fuławka Wychowawca kl. IIIa

Generał Bem – KONKURS NA PLAKAT FILMOWY „KĄT WIDZENIA”

W przyszłym roku przypada 230. rocznica urodzin patrona naszej szkoły. W związku z tym z zaprzyjaźnionymi szkołami, których patronem jest również gen. Józef Bem, rozpoczęliśmy obchody upamiętniające to wydarzenie. Pierwszym z punktów działań jest konkurs na plakat filmowy.

KONKURS NA PLAKAT FILMOWY „KĄT WIDZENIA”
(
gen. J. Bem)

„Bem… to był Gość!” – takimi słowami podsumował kiedyś lekcję o patronie szkoły jeden  z uczniów. Rzeczywiście, życie generała Józefa Bema byłoby świetnym materiałem na wciągający film historyczny i towarzyszący mu serial. Wyobraźcie sobie… świetnie napisany scenariusz, doskonałe efekty specjalne, nakręcone z rozmachem sceny batalistyczne, scenografia żywcem wyjęta z epoki. No właśnie, jakby to było gdyby z kinowych plakatów i billboardów zerkał na nas Bem, zachęcając do zobaczenia swej filmowej biografii? Polski kandydat do Oscara? Złote Lwy?  Nagrody za najwyższą frekwencję? Działoby się !!!!

Z okazji 230. rocznicy urodzin generała Józefa Bema LXV Liceum Ogólnokształcące w Warszawie organizuje konkurs na plakat filmowy.

Co trzeba zrobić?

Po pierwsze – wymyślić tytuł samego filmu.

Po drugie – stworzyć plakat filmowy, który przyciągnie do sal kinowych tłumy spragnionych wrażeń kinomanów !

Plakat filmowy to zachęta, informacja ale też spora dawka artystycznego przekazu. Plakat intryguje, wzbudza ciekawość, kusi aby zanurzyć się w świat filmu i zmusza do refleksji. To ważna część całego procesu życiowego obrazu filmowego. Dobry plakat walnie przyczynia się do sukcesu  produkcji i sprawia, że człowiek odruchowo szuka w kalendarzu wolnego terminu na seans.

Szanowni Państwo, tak polecamy przyszłym uczestnikom nasz konkurs, w którym poprzez kreowanie i wyobraźnię chcemy osiągnąć kilka celów. Po pierwsze oddać hołd gen. Józefowi Bemowi w 230. rocznicę jego urodzin. Po drugie chcemy samym konkursem dać dzieciom  i młodzieży możliwość zapoznania się ze sztuką plakatu filmowego oraz kreowania artystycznych wizji.

Patronat nad konkursem objął Burmistrz Dzielnicy Mokotów oraz Dom Kultury „Kadr”, który przewidział dla plac konkursowych przestrzeń artystyczną na wystawę w swojej siedzibie.

Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły, członków „Rodziny Bema” do wspólnej kreatywnej zabawy z historią i naszym czcigodnym patronem w tle !!!!

Regulamin konkursu:

REGULAMIN PLAKAT FILMOWY a

Nasza szkoła bierze udział w konkursie.
Koordynatorami są:
– klasy I-III mgr Bożena Pawlak
– klasy IV-VIII mgr Patrycja Wojciechowska

Chętni uczniowie/rodzice proszeni są o kontakt z wyżej wymienionymi nauczycielami.