Światowego Dnia Pluszowego Misia

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.
Z tej okazji przedszkolaki uczestniczyły w obchodach „Światowego Dnia Pluszowego Misia”. W tym dniu dzieci odwiedził gość specjalny z którym razem wykonano misiowy taniec.
 #LaboratoriaPrzyszłości

Jesienni konkurs klas 3

Za oknami jesień, nadszedł zatem czas na szkolny konkurs, który polegał na stworzeniu oryginalnego albumu z jesiennymi, kolorowymi liśćmi. Na zorganizowanej w szkole wystawie ,można podziwiać kreatywność uczniów z klas 3 w stworzonych albumach z pięknymi, różniącymi się od siebie okazami, wzbogacona również opowieściami o miejscach, w których zostały znalezione. Najlepsze prace zostały nagrodzone.

Organizatorami konkursu były mgr Dorota Fuławka
oraz mgr Milena Rejniak.

#LaboratoriaPrzyszłości

SP 18 na Jarmarku Bożonarodzeniowym 2023

Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczyna się
1 grudnia. Nasza szkoła przystroi 3 choinki spośród 40 drzewek w Alei Kwiatowej, Placu Adamowicza i Placu Lotników.
Zadanie to wykonają klasy 3b (wychowawczyni mgr Kamila Manowska), 3c (wychowawczyni mgr Milena Rejniak) oraz 3d (mgr Bożena Pawlak).
Jakie zadanie czeka naszych uczniów? Podczas zajęć w szkole oraz
w domu będą przygotowywać ozdoby świąteczne, którymi następnie przyozdobią wyznaczone choinki. Trzymamy mocno kciuki.

#choinkiszkół

Więcej o jarmarku:  Kolorowa aleja – Kolorowa Aleja

Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada br. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. 11 listopada 1918 roku nasza ojczyzna po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość. Narodowe Święto Niepodległości ustanowiono, by uczcić tę rocznicę. Państwo polskie po latach niewoli stało się niepodległe i wolne od zaborców.
#LaboratoriaPrzyszłości

#dohymnu2023

Dnia 10 listopada klasy 1-3 wspólnie odśpiewały hymn Polski równo o godzinie 11:11. Ważnym gościem, który towarzyszył w tej chwili naszym uczniom był p. Romuald Sikora, syn zamordowanego w ramach tzw. zbrodni katyńskiej, aspiranta Stanisława Sikory.  Ojca . Sikory upamiętniono 17 października br. zasadzeniem Drzewka Pamięci.

Więcej zdjęć:

#dohymnu-skompresowany

Życzenia z okazji 11 listopada

Uczniowie klasy 4c na lekcji wychowawczej wykonali kartki z życzeniami z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Punktem kulminacyjnym było przesłanie prac do rówieśników w Szkole Podstawowej im. Bernarda Chrzanowskiego w Wojnowicach (okolice Poznania). Czekamy na prace ich koleżanek i kolegów z Wielkopolski.