Nominacje „Głosu Koszalińskiego” i „Głosu Szczecińskiego” dla naszej szkoły oraz czterech nauczycielek

Nasza szkoła oraz cztery jej nauczycielki zostały zgłoszone przez uczniów i ich rodziców do nagrody w tegorocznej edycji Plebiscytu Edukacyjnego 2023 organizowanego przez Redakcję „Głosu Koszalińskiego” i „Głosu Szczecińskiego”.
Nominowane nauczycielki: mgr Agata Herudzińska (kategoria: nauczyciel przedszkola), mgr Elwira Stróżewska (kategoria: nauczyciel klas 0-III), mgr Bożena Pawlak (kategoria: nauczyciel klas 0-III), mgr Aneta Mełech (kategoria: nauczyciel klas IV-VIII) oraz dr Aneta Popławska-Suś (kategoria: nauczyciel klas IV-VIII).

Głosowanie rozpocznie się 24 października 2023 r.
Więcej informacji: https://gk24.pl/plebiscyt-edukacyjny-zglos-nauczyciela-do-nagrody-wybierz-z-nami-najlepsze-przedszkola-szkoly-i-uczelnie/ar/c5-17825915

 

BohaterOn 2023 w naszej szkole

BohaterON – włącz historię! jest ogólnopolską kampanią
o tematyce historycznej. Ma ona na celu upamiętnienie oraz uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, a także promocję historii Polski XX wieku. Powyższe tematy pojawią się
w przedszkolu, nauczaniu początkowym, oraz na lekcjach historii
i godzinach wychowawczych w klasach 4-8.

Utwór towarzyszący akcji:

Leon Olek – Włącz Historię! (feat. Darek Malejonek & Arkadio) – YouTube

Dąb pamięci aspiranta Stanisława Sikory w naszej szkole

17 października 2023 r. nasza szkoła dołączyła do grona placówek wpisanych w program „Katyń – ocalić od zapomnienia”, który ma na celu upamiętnienie ofiar zbrodni katyńskiej. Dąb zasadzony na terenie szkoły poświęcony jest urodzonemu w 1905 r. aspirantowi policji Stanisławowi Sikorze, który w 1940 r. został zamordowany przez funkcjonariusza NKWD strzałem w tył głowy w Twerze. Uroczystość uświetnił występ uczniów klas 1-8 naszej szkoły, którzy opowiedzieli o zbrodni katyńskiej poprzez wiersze oraz piosenki. Następnie słowo do uczniów skierował syn ofiary, 89-letni Romuald Sikora. Nie obyło się bez łez wśród naszych uczniów, wszak opowieści świadków historii są najlepszą lekcją dla młodego pokolenia.

#LaboratoriaPrzyszlosci

Media o wydarzeniu:

Kolejny Dąb Pamięci zasadzony. Upamiętnia policjanta z przygranicznego posterunku [WIDEO, ZDJĘCIA] – Region – Radio Szczecin

Wspomnienie asp. Stanisława Sikory. Kolejny Dąb Pamięci zasadzony [WIDEO] (tvp.pl)

24Kurier.pl – Katyń… ocalić od zapomnienia. Posadzili Dąb Pamięci

Ślubowanie klas 1

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszej szkole dnia 12 października 2023 r. Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów musiały wykazać się wieloma umiejętnościami. Były piosenki, również w j. angielskim, zawody sportowe i działania matematyczne. Uczniowie wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej Ojczyzny i znajomością zasad ruchu drogowego Wszyscy zgodnie stwierdzili, że mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. W niezwykle podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym 54 pierwszaków ślubowało być dobrym Polakiem, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Dyrektor Szkoły Pani Maria Niedzielska dokonała aktu pasowania na ucznia dotykając ozdobnym ołówkiem lewego ramienia każdego dziecka. Wszystkie dzieci zostały przyjęte do społeczności szkolnej. Drodzy Pierwszoklasiści!

Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i powodów do radości!

#LaboratoriaPrzyszlosci

Dąb Pamięci. Katyń ocalić od zapomnienia.

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie „Dąb pamięci”, który ma na celu upamiętnianie Polaków zamordowanych przez NKWD m.in. w Katyniu w 1940 r. Na terenie szkoły 17 października br. (wtorek) zostanie posadzony Dąb upamiętniający przedwojennego policjanta spod Równego Stanisława Sikorę. Poniżej prezentujemy jego zdjęcia oraz dokument. W uroczystości weźmie udział syn zamordowanego, Romuald Sikora.

Pola Nadziei

10 października 2023 roku, grupa wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariatu  wraz z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariuszy, udała się do hospicjum św. Jana Ewangelisty w Szczecinie, aby wziąć udział w rozpoczynającej się  corocznej  akcji „Pola Nadziei”. Z wielką radością przyjęliśmy zaproszenie pani Agnieszki – koordynator hospicyjnego wolontariatu. Wspólne spotkanie, rozmowy na temat hospicjum i idei wolontariatu hospicyjnego, a następnie posadzenie cebulek żonkili w ogrodzie, krótka wizyta w budynku i pomoc w pralni to wyraz naszego zaangażowania i chęć niesienia pomocy tym, którzy tego najbardziej potrzebują.

Dzień Drzewa

10 października obchodzony jest w Polsce Dzień Drzewa, jako element edukacji ekologicznej. W naszym przedszkolu tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody.

#LaboratoriaPrzyszlosci

0