Pożegnanie naszych Ósmoklasistów

22 czerwca br. nasi Ósmoklasiści stali się Absolwentami Szkoły Podstawowej nr 18 im. gen. Józefa Bema. Podczas pięknej uroczystości przygotowanej przez uczniów młodszych klas pod kierownictwem p. Ewy Owczarskiej odbyło się podsumowanie ich ośmioletniej kariery ucznia szkoły podstawowej. Pani Dyrektor Maria Niedzielska skierował słowa podziękowania oraz słowa na dalszą drogę do naszych Uczniów. Popłynęły również słowa uznania do Rodziców uczniów oraz Nauczycieli. Życzymy naszym Absolwentom POWODZENIA ORAZ ODWAGI SIĘGANIA PO MARZENIA. My natomiast prosimy o pamiętanie tylko tych miłych chwil w SP 18 im. gen. Józefa Bema w Szczecinie.

#LaboratoriaPrzyszlosci

Polsko-niemiecki projekt „Nigdy więcej wojny!”.

W dniach 18 – 22 czerwca 2023 r. część uczniów klas 8 B i 8 D brało udział w międzynarodowych warsztatach historyczno-artystycznych w Krzyżowej, które były zwieńczeniem wielomiesięcznego projektu „Nigdy więcej wojny!“ realizowanego wspólnie z czterema innymi szkołami z Niemiec i Polski. W ramach projektu  uczniowie zgłębili tematykę Śląska jako regionu, który łączył i dzielił. Projekt był pomysłem Międzynarodowej Rady Delfickiej (IDC), która została założona w celu ożywienia idei igrzysk delfickich (pytyjskich), a tym samym promowania idei pokoju i międzynarodowego porozumienia poprzez edukacje, sztukę i kulturę. Partnerem projektu było również Centrum Badań Historycznych Polskiej Akademii Nauk w Berlinie, Fundacja Krzyżowa oraz Polsko-Niemiecka Komisja Podręcznikowa Historyków i Geografów.
Pracę jednej z grup warsztatowych można oglądać w postaci animacji poklatkowej pod linkiem:
(259) No more war – YouTube

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 klas III

21 czerwca o godz. 17.00 odbyła się piękna uroczystość pożegnania klas III. Podopieczni pań: Agaty Czerwińskiej, Elżbiety Piątek i Elwiry Stróżewskiej przygotowali ciekawy program artystyczny. W ten sposób pożegnali nauczycieli, kolegów i szkolne klasy. Pięknie brzmiały w ich wykonaniu słowa piosenki:

„Ostatni dzwonek rozbrzmiewa z wielką siłą

Za chwilę wszyscy w marzeniach się rozpłyną

Ostatnie gesty i słowa pożegnania

Kilka uśmiechów i kilka łez.”

Pani dyrektor wręczyła podziękowania rodzicom i  życzyła uczniom sukcesów w dalszej edukacji. Uroczystość zakończono wspólnym tańcem, za który dzieci otrzymały gromkie brawa.

#LaboratoriaPrzyszlosci

ŁAWECZKA PRZYJAŹNI

Zwykła ławka stająca na szkolnym korytarzu to miejsce spotkań, którą upodobali sobie uczniowie klasy 8d. Tam uczniowie spędzali piękne chwile i nawiązywali przyjaźnie. Dla upamiętnienia tego miejsca została wykonana – wymalowana przez niech ŁAWKA PRZYJAŹNI.

Dzień bez plecaka w szkole

Idea tego wyjątkowego dnia narodziła się w głowie Mongai Fankam, młodej amerykańskiej aktywistki. Przy okazji podróży do Kamerunu zwróciła uwagę na trudności, z jakimi dla wielu afrykańskich dzieci wiąże się uczęszczanie do szkoły. Szczególnie w oczy rzucał się brak plecaków, na które nie było stać rodziców. W związku z tym wiele dzieci w Kamerunie podręczniki nosi we własnych rękach czy reklamówkach.

W wielu polskich szkołach dzień bez plecaka stał się jednym z ciekawszych zwyczajów. Zgodnie z nazwą, w tym dniu uczniowie przychodzą na lekcje bez plecaka. Nie oznacza to jednak, że zeszyty, podręczniki czy piórniki zostawiają w domu. Chodzi o to, by plecaki do szkoły zostały zastąpione w jakiś nietypowy i ciekawy sposób. Kreatywność dzieci i młodzieży jest pod tym względem niezrównana o czym mogliśmy przekonać się w naszej szkole.

#LaboratoriaPrzyszlosci

Bal klas 8

Dnia 03.06.2023 r. w Hanza Tower odbył się Bal Absolwenta uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 18 w Szczecinie. Uczniowie przywitali przybyłych gości: panią dyrektor Marię

Niedzielską, panią wicedyrektor Dorotę Chrobrowską oraz wychowawców panią Anetę Popławska-Suś, panią Ewę Owczarską, panią Agnieszkę Siódmak, pana Dawida Paczesia, a także przedstawicieli Rodziców, którym podziękowali za wspólnie spędzone lata.

Uczniowie wspaniale się bawili do rytmów muzyki oraz wspólnie wykonali belgijkę. Przygotowanymi atrakcjami balu były: fotobudka oraz widok na panoramę Szczecina z tarasu widokowego na 27 kondygnacji.

#LaboratoriaPrzyszlosci

Święto Konwalii

3 czerwca br. w Amfiteatrze im. Heleny Majdaniec w szczecińskim parku Kasprowicza odbył się Ogólnopolski Dzień Przedszkoli „Święto Konwalii”. Nasza placówkę reprezentowała grupa „Promyczki ” (4 -latki). Grupę do występu przygotowywały wychowawczynie: Alicja Jakubowska oraz Agata Herudzińska