Pierwszy dzień w przedszkolu… (1 września 2022 r.) dotyczy dzieci 3-letnich

Rodzic przyprowadza dziecko do przedszkola najlepiej na godz. 8.30. Jest to czas kiedy rozpoczyna się śniadanie. Zachęcamy, aby tego dnia maluch zjadł w domu coś lekkiego, ponieważ ogrom wrażeń może spowodować, że dziecko nie będzie miało ochoty na jedzenie.

Po znalezieniu swojej szafki można zostawić buciki oraz ubranie na zmianę w razie „awarii”. Następnie udajemy się do sali danej grupy.

Nadchodzi moment rozstania z dziecka z rodzicem. Radzimy, aby pożegnanie było czułe, ale krótkie. Zazwyczaj jest to trudny moment, ale przeciąganie go w czasie nie spowoduje, że będzie łatwiej. Prosimy Państwa, o nie wchodzenie z dzieckiem do sali (COVID). Dzieci nie przynoszą ze sobą żadnych zabawek ani maskotek (COVID). Na sali będą panie, które dołożą wszelkich starań, aby zająć dziecko zabawą, pokazywaniem nowych zabawek i sali przedszkolnej.

Prosimy, aby zarówno pierwszego , jak i przez kolejne, minimum dwa tygodnie dziecko nie przebywało zbyt długo w przedszkolu. Adaptacja w takich warunkach przebiegać będzie w łagodniejszy sposób.

Przez pierwsze dni nie będzie leżakowania, czyli poobiedniego odpoczynku. W miarę postępującej adaptacji, po łagodnym przyzwyczajaniu się dzieci do nowego otoczenia i osób w nim obecnych Panie nauczycielki zdecydują o wprowadzaniu leżakowania. Wtedy również poprosimy o przyniesienie kocyka i poduszki.

OPŁATY ZA PRZEDSZKOLE

ZGODNIE Z ZARZĄDZENIEM PREZYDENTA MIASTA SZCZECIN OPŁAT ZA PRZEDSZKOLE DOKONUJEMY W NIEPRZEKRACZALNYM TERMINIE DO 7-GO DNIA MIESIĄCA NASTĘPUJĄCEGO PO OKRESIE ROZLICZENIOWYM. OPŁAT DOKONUJEMY WYŁĄCZNIE NA KONTO PRZEDSZKOLA. NUMERY KONT DO PŁAT ZA WYŻYWIENIE I POBYT DOSTAJĄ PAŃSTWO NA E-MAILA I ODCINKU.

1. Opłata za pobyt:

W godz. 9-14 – realizowana jest podstawa programowa wychowania przedszkolnego – jest to czas bezpłatnego pobytu dziecka w placówce. Za każdą dodatkową godzinę płacimy 1 zł.

Odebranie dziecka po czasie pracy przedszkola również wiąże się z dodatkową opłatą.

1. Za wyżywienie dziecka w przedszkolu płacimy 8,50 za każdy dzień.
  2. Prosimy o mailowe lub telefoniczne zgłaszanie nieobecności dziecka najpóźniej do godz. 8.30 tego dnia, w którym nieobecność ma nastąpić.

ORGANIZACJA PRACY PRZEDSZKOLA

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach: 6.30 – 17.00.

• Posiłki są spożywane przez dzieci w salach przedszkolnych i na stołówce w godzinach:
    – śniadanie – 9.00-9.30
    – drugie śniadanie – ok. 10.30- obiad II danie – 11.30 – 12.00
    – obiad – zupa z podwieczorkiem – 14.00

Napoje podawane są w ciągu całego dnia na życzenie dziecka.

• Z dokładnym rytmem dnia przedszkolnego zapoznają Państwa Panie nauczycielki.

PODSUMOWANIE

Zachęcamy Państwa, aby przed rozpoczęciem roku szkolnego oraz w trakcie jego trwania na bieżąco śledzić naszą stronę internetową.

Informacja dla Rodziców Dzieci przedszkolnych
Jak przygotować Dziecko do przedszkola?

• Ubrać w wygodny, swobodny i niekrępujący ruchów ubiór
  • Zaopatrzyć w komfortowe kapcie na gumie antypoślizgowej, zapinane na rzepy
  • Przynieść worek z ubraniami zapasowymi na zmianę (po 2 pary majteczek, rajstopek, spodni, bluzeczek, spódniczek) podpisany imieniem i nazwiskiem dziecka.
  • Trwale podpisaną poduszeczkę i kocyk (leżakowanie 3-4 latki)
  • Kubeczek ze szczoteczką i pastą do zębów (imiennie i trwale podpisane imieniem i nazwiskiem Dziecka)
  • Przynieść po paczce chusteczek higienicznych mokrych i suchych
  • W pierwszym tygodniu Dzieci mogą mieć ze sobą swoją ulubioną przytulankę lub zabawkę (zabawka nie może być mała, nie może mieć małych ruchomych elementów możliwych do oderwania lub demontażu – względy bezpieczeństwa)
  • Prosimy o nie zakładanie biżuterii dzieciom, która mogłaby stanowić zagrożenie dla ich zdrowia podczas zabaw (łańcuszki z medalikami, bransoletki, pierścionki, długie kolczyki)Przedszkole, wychowawcy oraz obsługa nie ponosi materialnej odpowiedzialności za rzeczy wartościowe!