Międzynarodowy Dzień Kropki

Święto International Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzi się 15 września od 2009 roku. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki Vashti, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. By odkrywać ich talenty i pokazać je innym. Żeby pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać.
W tym dniu kropka była główną bohaterką w naszej szkole. Mogliśmy ją odnaleźć w pracach plastycznych, zadaniach jak również grach.
Wycieczka 8B – Zwiedzanie Podziemnych Tras Szczecina.
Dnia 20.09.2021r. kl. 8B udała się na wycieczkę Podziemnymi Trasami Szczecina, które urządzone są w schronach przeciwlotniczym i przeciwatomowym w rejonie dworca głównego PKP. Klasa przeszła trasą „ II Wojny Światowej”, która
ukazuje historię miasta podczas II wojny światowej, w pierwszych latach po przyłączeniu do Polski oraz dzieje szczecińskich fortyfikacji.