Samorząd uczniowski

Opiekę nad Samorządem Uczniowskim kl. IV- VI w roku szkolnym 2015/2016 sprawują nauczyciele: p. Aneta Mełech i p. Anna Kamińska
W skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2015/16 wchodzą:
Dawid Kuźmiczonek kl. 6b – przewodniczący
Zuzanna Grygorcewicz kl. 6b – zastępca
Julia Panasiuk kl. 5a – skarbnik
 Wyniki Konkursu ,,Zgadnij ile fasolek?
I miejsce i bilety do multikina Natalia Pieńkowska
II miejsce Oliwa Poreda i Amela Janas pluszowy miś
3 miejsce Mikołaj Poreda gra planszowa
Akcje organizowane przez Samorząd Uczniowski kl.IV- VI
512,83 zł na HOSPICJUMzonkil

W czasie Festiwalu Kulinarnego, który 12 kwietnia odbył się w naszej szkole zbieraliśmy pieniądze na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Kwota, którą udało się zgromadzić wyniosła  512,83 zł Wszystkim biorącym udział w tym niezwykłym wydarzeniu serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy do tych uczniów, którzy swoim wielkim zaangażowaniem (przygotowanie potraw, organizacja stoisk) sprawili, że mogliśmy pomóc ciężko chorym dzieciom. Pieniądze zostały już przekazane na konto hospicjum. Wielkie dzięki !!!

Festiwal kulinarny „Na talerzu dookoła świata” 12.04.2016Któż z nas nie chciałby pojechać do dalekich krajów, poznać odległych kultur? Ale przecież to często kosztowne, wymaga czasu…Okazuje się jednak, że nie zawsze trzeba wsiadać w samolot, żeby posmakować egzotyki. Jednym ze sposobów na poznanie innej tradycji , kultury jest spróbowanie narodowej kuchni jakiegoś kraju. Wychodząc z takiego założenia Samorząd zorganizował w naszej szkole Festiwal Kulinarny. I tak nie opuszczając murów szkoły, „na talerzu” przenieśliśmy się do Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Grecji, Stanów Zjednoczonych, a nawet Meksyku! Prawdziwy zawrót głowy! Czego tam nie było?! Uważajcie!  Krem brulee, fondue, ciasto marchewkowe, gorące angielskie skony, naleśniki, gofry, meksykańskie tacos i nachos, pierożki, pizza, sałatki greckie i włoskie, lemoniada… żeby wymienić niektóre tylko ze specjałów przygotowanych przez uczniów.

W kulinarną podróż zabrali nas: 4A do Wielkiej Brytanii, 4B do Włoch, 5A Meksyku, 5B Francji, 6A do Stanów Zjednoczonych , a 6B  do Grecji. Dziękujemy!  Było pyyyyysznie !Poczta Walentynkowa

„ Święty Walenty co ustawiasz ludzi do pary patronie zakochanych młodych, średnich i starych” -Jan Twardowski

walentynki1

Członkowie Samorządu postanowili trochę pomóc patronowi zakochanych i doręczyli romantyczną korespondencję.

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbył się 17 grudnia wprowadził nas w świąteczny klimat. Każda z klas przygotowała stoisko, na nim ręcznej roboty ozdoby i wypieki świąteczne. Na szkolnych korytarzach zapachniało piernikami, a czerwona czapeczka z pomponem okazała się najmodniejszym dodatkiem sezonu J

akcjaPodsumowanie akcji Góra Grosza 2015
Kwota, którą udało się nam uzbierać wynosi 317,26 zł
Wyniki zbiórki w poszczególnych klasach:
klasa 5a     93,38 zł
klasa 5b     73,63 zł
klasa 6a     70,84 zł
klasa 4a     43,93 zł
klasa 4b     24,76 zł
klasa 6b     10,72 zł
Pieniądze zostały przekazane Towarzystwu Nasz Dom, które wspiera dzieci w trudnej sytuacji, wychowujące się w domach dziecka lub rodzinach zastępczych.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wsparli akcję !
Pomoc dla Schroniska
Samorząd Uczniowski kl. IV- VI organizuje pomoc dla schroniska w postaci datków: karma sucha i mokra, koce. Akcja trwa do 30 listopada 2015 r.
Przynosimy dary do sali 78
kot
Minuta ciszy dla Francji
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego minutą ciszy uczciliśmy w klasachfraancja pamięć ofiar zamachów terrorystycznych we Francji.
Góra Grosza
Kolejny raz nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji usypywania Góry Grosza. Cel zbiórki drobnych monet to pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się w swoim domu rodzinnym. Akcja trwa do 4 grudnia 2015r.groszeDyskoteka AndrzejkowaWe wtorek 24 listopada Samorząd Uczniowski zaprosił klasy IV- VI na dyskoteką andrzejkową. W programie, oprócz zabawy przy muzyce znalazły się wróżby andrzejkowe, występy karaoke, konkursy dla uczniów i nauczycieli.babajaga