Wydarzenia

img_5207

Spotkanie z Mikołajem

6 grudnia klasa 0a i 0b udały się do kina na animowany film Walta Disneya: Vaiana – skarb oceanu. Panie wychowawczynie załatwiły dzieciom kameralny pokaz. Cała mała sala kinowa była ich!

Klasa 0a wychodząc z kina odwiedziła specjalną chatkę Mikołaja, w której każde dziecko zrobiło sobie bezpłatne zdjęcie z Mikołajem w bajkowym domku pod choinką. Czekając w kolejce do Mikołaja dzieci odpowiadały na pytania związane z Mikołajkami. Rozmawiały ze Śnieżynką, która częstowała ich cukierkami.

img_5258 img_5262 img_5264 img_5266 img_5480 img_5481

Gdy dzieci z 0a wróciły do szkoły pod choinką w ich klasie czekały na nich czekoladowe kalendarze adwentowe.

Rodzice mieli zaś wspaniałą niespodziankę w postaci zdjęcia ich dziecka z Mikołajem.

img_5200 img_5202 img_5203 img_5205 img_5206 img_5207 img_5208 img_521330 listopada w klasach zerowych odbyły się zabawy andrzejkowe.

Wróżby i zabawę prowadziły panie wychowawczynie. W tym dniu sala kl. 0b została zamieniona w „salę wróżb”. Panie wychowawczynie przeobrażone we wróżki zadbały o magiczny nastrój. Każdy chciał dowiedzieć się, co go czeka w przyszłości, uczestnicząc w przygotowanych wróżbach. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, dostosowany do wieku, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wcześniej jednak dzieci zapoznały się z historią i tradycją Andrzejek.

Przepowiednie dostarczyły wszystkim wiele śmiechu. Dzieci oczywiście wiedzą, o czym mówiły im panie, że przepowiedziana przyszłość nie zawsze się spełnia, bo prawie wszystko zależy od nas samych. Po wróżbach klasa 0a i 0b wspólnie się bawiły. Było bardzo wesoło, humory dopisywały wszystkim. Dla zmęczonych dzieci w klasie 0a czekał poczęstunek przygotowany przez ich rodziców.

Twoja krew, moje życie

Naszą szkołę odwiedziła pani Justyna Gębka z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, która została zaproszona przez wychowawczynię klasy 0a. Dzieci z tej grupy z wielkim zaangażowaniem brały udział w projekcie edukacyjnym ,,Twoja krew- moje życie”, którego głównym celem była promocja idei honorowego krwiodawstwa oraz uświadomienie najmłodszym potrzeby dzielenia się najcenniejszym darem – krwią, która może uratować życie lub zdrowie drugiego człowieka. W spotkaniu uczestniczyły maluchy, które mogły pochwalić się tym, iż ich rodzice są dawcami krwi.

Zerówkowicze poznali niektóre przyrządy, którymi posługują się pracownicy Centrum, zadawali pytania, brali udział w konkursach otrzymując nagrody.

img_5175 img_5177 img_5180 img_5183 img_5185 img_5191

Pracownik Regionalnego Centrum Krwiodawstwa przekazał nam materiały edukacyjne oraz gadżety promujące ideę honorowego krwiodawstwa.

Światowy Dzień Misia Pluszowego

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia, który ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Tego dnia każde dziecko z Zeróweczki przyszło do szkoły ze swoim przyjacielem – misiem. Każdy miś był piękny i wyjątkowy. W tym dniu dzieci malowały, bawiły się, grały w misiowe memory.

Następnie klasy 0 zostały zaproszone do biblioteki szkolnej, gdzie poznały historię powstania tej niezastąpionej przytulanki. Dzieci śpiewały misiowe piosenki i wspólnie wymieniły wszystkie misie – bohaterów książek. Największą atrakcją tego spotkania było słuchanie bajki o Kubusiu Puchatku czytanej przez panią dyrektor naszej szkoły Marię Niedzielską.

Po opuszczeniu biblioteki klasa 0 a spotkała się z klasą 0 b, by wspólnie świętować na wielkim misiowym przyjęciu. Dzieci wzięły udział w konkursach przeprowadzonych przez panie wychowawczynie. Gdy dzieci z 0 b dekorowały misie z masy solnej, 0a wróciła do swojej klasy, gdzie czekały już na nich mamy, które w tym dniu ciepło wspominały ukochanego w dzieciństwie pluszaka. Rodzice dzieci z 0a, po raz kolejny znaleźli czas, by przyjść do szkoły i przeczytać nam bajki. To był cudowny dzień, który na pewno się jeszcze powtórzy, bo moda na misie nie przemija!

img_5138 img_5148 img_5159

202016201

Pomagamy zwierzętomkotek

Klasa 0 a wraz z wychowawcą zaprosiła do szkoły wolontariusza z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie. Dzieci z zeróweczki biorą udział w zimowej zbiórce karmy w ramach mikołąjkowej edycji akcji „Paczka dla zwierzaczka”. Los zwierząt nie jest nam obojętny. Już przekazaliśmy na ręce wolontariusza to, co udało nam się uzbierać do tej pory.

Akcja trwa do 16 stycznia i do tego czasu przynosimy jedzonko dla kotków i piesków. To nasz mały gest o wielkim znaczeniu!

Dając – wiele otrzymaliśmy. Oprócz upominków szkolnych, cennych ulotek dla nas i naszych rodzin – uzyskaliśmy wiele wskazówek jak postępować z domowymi zwierzakami i jak pomagać zwierzętom wolno żyjącym. Wolontariusz przeprowadził nam ciekawą prelekcję. Uświadomił jaką odpowiedzialnością trzeba się wykazać, by mieć w domu zwierzątko. Ile czasu i pieniędzy trzeba posiadać, by móc w odpowiedni sposób zajmować się zwierzakiem. Teraz wszyscy dwa razy pomyślą zanim kupią zwierzątko lub zapragną je mieć np. pod choinką. Po tym spotkaniu klasa 0a wie, że zwierzęta są integralną częścią świata, tak jak my odczuwają ból i potrzebują naszej pomocy. My tę pomoc im okazujemy i wszystkich do tego zachęcamy!

img_5106 img_5107  img_5117 img_5120  img_5126img_5108img_5123

Zeróweczka lepi w glinie

Klasa 0a odwiedziła pewne magiczne miejsce, w którym dzieci puściły wodzę wyobraźni. Wzięliśmy udział w plastycznych warsztatach lepienia w materiale niezwykle plastycznym i terapeutycznym czyli w glinie. W czasie zajęć poznaliśmy strukturę gliny oraz przybliżyliśmy sobie podstawowe informacje o tym surowcu. Każde z dzieci samodzielnie ugniatało i wałkowało glinę, w wyniku czego stworzyło unikatowe sowy wysychające samoistnie na powietrzu. Nasze dzieła ozdobiliśmy cekinkami i koralikami. Bawiąc się przede wszystkim rozwijaliśmy swoją sprawność manualną, co jest niezwykle ważne w naszej edukacji.

img_5038 img_5040 img_5044 img_5052 img_5054 img_5058 img_5059

 krokus

Krokusowa Rewolucja w naszej szkole

7 listopada 2016 r. klasa 0 A wraz z wychowawczynią panią Anną Hendzel oraz klasa 3 C z wychowawczynią panią Bożeną Pawlak wzięły udział w społecznej akcji na rzecz zielonego Szczecina. Po raz drugi zagościła u nas Krokusowa Rewolucja łącząca wszystkich mieszkańców miasta i duma szczecinian. Tym razem szanse na wykazanie się otrzymali młodsi uczniowie. Dla większości dzieci to była pierwsza w życiu lekcja z sadzenia kwiatów. Dzięki Radzie Osiedla Arkońskie- Niemierzyn przy wsparciu Prezydenta Miasta Szczecin otrzymaliśmy 500 kwiatowych cebulek, które posadziliśmy przed naszą szkołą.
Przed rozpoczęciem pracy prelekcję dla naszych małych ogrodników przeprowadził pan Sylwiusz Mołodecki, który opowiedział nam jak narodził się pomysł przeniesienia krokusowych kobierców z Jasnych Błoni do innych części naszego miasta. Zachęcał również dzieci aby sprzątały po swoich pupilach. Właścicielom psów rozdał odblaskowe zaczepki do obroży z napisem Po mnie sprzątają. Pan Mołodecki przeprowadził zajęcia poszanowania zieleni i wspólnej pracy. To spotkanie było dla naszych uczniów prawdziwą plenerową lekcją przyrody oraz lekcją zachowań prospołecznych.

krokus


20161107_104753-1 img_4977 img_4993 img_4995 img_5002 img_5009 img_5017

Po zakończonym sadzeniu krokusów wszyscy otrzymaliśmy tytuł honorowego ogrodnika. Teraz cała społeczność szkolna i mieszkańcy okolicy czekają do wiosny, żeby oglądać efekty starań naszych uczniów, uczestników Krokusowej Rewolucji!

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a a zarazem Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Aby uczcić ten dzień, w piątek klasa 0a zorganizowała bajkowe spotkanie. Dzieci w bajkowych strojach wzięły udział w Balu postaci z bajek. Rozstrzygnięto konkurs na ulubioną postać z bajki – kukiełkę z drewnianej łyżki. Dzieci w domu wraz z rodzicami wykonały przepiękne lalki, bo niezależnie od wieku, każdy ma swoją ulubioną bajkową postać. Wszyscy uczestnicy tej rodzinnej zabawy otrzymali nagrody i dyplomy.

Sala zeróweczki zamieniła się tego dnia w bajkową krainę, do której dzieci przyniosły swoje ulubione książki. Baśnie mają ogromne znaczenie dla rozwoju emocjonalnego najmłodszych. Książki oddziałują na dziecko tekstem i ilustracją. Kształcą odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Aktywizują proces mowy i myślenia. Rodzice dzieci z 0a to wiedzą i włączyli się w naszą zabawę. Oni również czytali nam tego dnia ulubione bajki swoich pociech.

Po balu odbyły się zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci z 0a bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

Bajki są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa, a Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest wspaniałą okazją, by zanurzyć się w bajkowym świecie, który dzieci tak uwielbiają.

img_4969img_4960img_4970 img_4964 img_4965 img_4966 img_4967 img_4968

Ślubowanie uczniów klas I

14 października 2016 r. w obecności dyrekcji, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości  odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów.

dsc01528 dsc01534 dsc01539 dsc01545 dsc01549 dsc01592 dsc01594 dsc01596

Informacje o nas na Portalu Edukacyjnym

Uwaga!

 Klub Czytających Rodzin ” Łowcy książek”  zaprasza wszystkich chętnych dnia 05.05. 2016 r. na kolejne spotkanie z rodzinnym czytaniem! Tym razem spotkamy się na stacji Tuwimowo i wyruszymy w podróż Lokomotywą. Razem z wierszami Juliana Tuwima zwiedzimy kolejne stacje, na których będą czekały na  nas niespodzianki. Wyruszamy o godz. 16.00.Serdecznie zapraszamy!
Julia Sołtys, Julita Świerczyńska, Alicja Rąbalska

INTEGRACJA Z PRZEDSZKOLAKAMI
24 lutego 2016 r. gościliśmy w naszej Szkole Podstawowej nr 18 dzieci z Przedszkola Niepublicznego Językowo-Matematycznego, Przedszkola nr 5, Przedszkola nr 14 i Przedszkola nr 59. Dzieci brały udział w zajęciach matematycznych, plastycznych, języka angielskiego, ruchowych i sportowych. Świetnie bawiły się podczas tych zajęć.

zdj2

DSC00064 DSC00070 DSC00072 DSC00089 DSC00097 DSC00135 DSC00163 DSC00256 DSC00284 DSC00287 DSC00291

30 marca 2016r. Z okazji Dnia Teatru oglądaliśmy przedstawienie pt. : Wakacje z Babcią Jadzią”

DSC00060 DSC00066 DSC00067 DSC00072 DSC00074 DSC00086

SZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI BOŻONARODZENIOWEJ
21 grudnia 2015 r. odbył się FESTIWAL PIOSENKI BOŻONARODZENIOWEJ, w której wzięło udział 77 uczniów naszej szkoły. Do finału przeszło 40 dzieci. Największy udział uczniów, bo 32 uczniów było w kategorii kl. I-III i grupie przedszkolnej. Gratulujemy !
WYNIKI FESTIWALU:
ZERÓWKI
SOLIŚCI
KINGA WŁODARSKA O B
ZESPOŁY:
ZESPÓŁ MAŁE SERDUSZKA O A
ZESPÓŁ MAKLAU OB
KLASY I-III
SOLIŚCI:
EMILKA KÓRZYNKOWSKA II C
ALEKSANDRA KOŚCIELNIAK II A
ELENNA BODDA I B
ANNA ŚCIECIŃSKA I A
ZESPOŁY:
CHOCHLIKI     IC
KOLĘDNICY   IIIB
ZESPÓŁ I

P1070073 P1070074 P1070076 P1070081 P1070084 P1070085  P1070091 P1070092 P1070093 P1070094
P1070090

Opracowała Beata Damps

Ślubowanie klas I

Zgodnie z naszą tradycją, uroczystość Pasowania na Ucznia odbyła się 14 października 2015 roku. W ceremonii udział wzięli wszyscy uczniowie klas pierwszych, Dyrekcja szkoły, Pedagog, wychowawcy klas oraz rodzice i bliscy ,,pierwszaków”. W trakcie akademii uczniowie zaprezentowali się wykonując wspólnie piosenki i recytując wiersze. Złożyli również uroczyste ślubowanie, po którym dokonał się proces pasowania- symboliczny skok przez tornistry, który był wyrazem ich ,,skoku w świat nauki”. Zarówno świeżo upieczonym uczniom, jak i ich rodzicom życzymy wytrwałości i radości z odkrywania siebie i świata nauki!

DSC02158 DSC02161 DSC02164 DSC02169 DSC02171 DSC02178 DSC02185 DSC02186 DSC02187 DSC02188 DSC02202 DSC02203 DSC02206 DSC02211 DSC02214 DSC02220 DSC02223 DSC02225 DSC02226 DSC02228

UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA I PASOWANIA NA ZERÓWKOWICZA.

Czwartek 15 października 2015 r to dzień w którym odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu Zerówkowicza. Dzień ten uświetniły występy naszych dzieci, które wspaniale recytowały wiersze, śpiewały oraz rozwiązywały zagadki i zmierzyły się z pierwszymi zadaniami. Dzieci w galowych strojach świetnie poradziły sobie z tremą zawsze towarzyszącą artystycznym występom .Zerówkowicze uroczyście ślubowały (tradycyjnie podnosząc dwa palce prawej ręki), że będą słuchać pani, zjadać śniadanie, grzecznie się bawić, pilnie uczyć. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, oraz prezenty – niespodzianki.

DSC02231DSC02232 DSC02235 DSC02244 DSC02245 DSC02256 DSC02257 DSC02259 DSC02262

Festyn rodzinny- 30 maja 2015 r.

DSC01345koniczyna

Dzień Otwarty Szkoły – 6 marca 2015 r.

dzieńSerdecznie zapraszamy dzieci i rodziców na „Dzień Otwarty”
w Szkole Podstawowej nr 18, dnia 6 marca 2015 roku w godzinach od 16.30 do 19.00

koniczyna

kl1

Ślubowanie klas I dnia 14.10.2014 r. zdjęcia

Uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych odbyła się w naszej szkole 14.10.2014 r. W obecności rodziców, pani dyrektor szkoły mgr Marii Niedzielskiej i pani wicedyrektor mgr Moniki Komór oraz innych zaproszonych nauczycieli
i gości, blisko setka najmłodszych uczniów złożyła uroczyste ślubowanie. Tę podniosłą i ważną dla rodziców i uczniów uroczystość, po raz piętnasty prowadziła pani mgr Małgorzata Sadkowska.

koniczynaFestyn rodzinny w SP 18 (zdjęcia) 2014

festyn