Konkursy

a 2474

SPRAWOZDANIE Z KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO KLAS DRUGICH
W dniu 15 marca 2017 r. odbył się Szkolny konkurs ortograficzno- gramatyczny klas drugich. W konkursie wzięło udział  dwudziestu uczniów. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z następującymi zadaniami konkursowymi:

  • Uzupełniali tekst brakującymi literami
  • Rozwiązywali krzyżówkę ortograficzną
  • Ustalali kolejność alfabetyczną wyrazów
  • Rozwiązywali zagadki i rebusy
  • Wypisywali rzeczowniki według podanego warunku
  • Uzupełniali wyrazy dwuznakami
  • Łączyli w pary wyrazy
  • Wyszukiwali wyrazy pokrewne

Najlepiej z zadaniami konkursowymi poradzili sobie uczniowie:
JULIA MATWIEJ –  I miejsce
FILIP  ŁĘCZYCKI – II miejsce
MAJA  MAKSYMOWICZ  – III miejsce
Julia i Filip będą niebawem reprezentować naszą szkołę w konkursie międzyszkolnym w SP- 54.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Konkurs przygotowała i przeprowadziła  Elżbieta Piątek

SZKOLNY KONKURS CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM KLAS DRUGICH

Dnia 6 marca 2017 r. odbył się Szkolny konkurs czytania ze zrozumieniem klas drugich. W konkursie wzięło udział 20. dzieci po pięcioro uczniów z każdej klasy. Uczestnicy konkursu mieli do wykonania następujące zadania: oznaczyć pięć prawidłowych odpowiedzi na podstawie wysłuchanego ( i przeczytanego ) tekstu, ułożyć zdania z rozsypanki wyrazowej, połączyć zdania o podobnym znaczeniu, odnaleźć nazwy zwierząt w podanych zdaniach, skreślić niepasujące wyrazy, rozwiązać zagadki. Z zadaniami konkursowymi najlepiej poradzili sobie  następujący uczniowie:
FILIP ŁĘCZYCKI
ELENA BODDA
MAJA  MAKSYMOWICZ
MICHAŁ STĘPIEŃ
Uczniowie zostaną nagrodzeni dyplomami i upominkami na najbliższym apelu szkolnym. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Konkurs przygotowała i przeprowadziła Elżbieta Piątek

KONKURSY

W październiku w Książnicy Pomorskiej zorganizowano Festiwal Czytania z udziałem wielu sławnych aktorów oraz pisarzy.  Jedną z wielu atrakcji festiwalu był konkurs pod hasłem „O ekologii kulturalnie”. Działające w naszej szkole koło ekologiczno- przyrodnicze wzięło udział w konkursie i zajęło 3 miejsce. Tematem przewodnim konkursy był: Owad – pożyteczny przyjaciel lasu. Nagrodę finansową dzieci odebrały z rąk samego Jarosława Boberka (czyli Książę Julian z bajki „Pingwiny z Madagaskaru”) oraz pisarza i rysownika Pawła Wakuły. Gratulujemy!

a 2450a 2468a 2474a 2478a 2482a 2464

Konkurs dla uczniów klas III „MĄDRA GŁÓWKA 2015”

DSC01252

28 maja 2015 r. przeprowadzono XI edycję międzyszkolnego konkursu dla uczniów klas III „MĄDRA GŁÓWKA 2015”.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas III i odbywa się w formie testu mającego charakter interdyscyplinarny. Treści w nim zawarte obejmują wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin życia, często wykraczające poza obowiązujący program. Poruszane są problemy dotyczące najważniejszych wydarzeń z życia społecznego, kulturowego. Nie brakuje treści patriotycznych, historycznych, obyczajowych oraz religijnych.
Do udziału zapraszamy wszystkie szczecińskie szkoły, które chciałyby sprawdzić i porównać umiejętności swoich wychowanków oraz uzyskać tytuł Międzyszkolnego Erudyty.
Konkurs przebiega w III etapach:

   • Eliminacje klasowe w poszczególnych szkołach;
   • Na podstawie eliminacji klasowych przeprowadza się szkolne eliminacje, na podstawie których szkoła zgłasza dwóch kandydatów do reprezentowania w finale;
   • Finał w SP nr 18.

W bieżącym roku szkolnym, chęć udziału zadeklarowały 4 szkoły.
Do finału przeszło 8 -u najlepszych trzecioklasistów ze szkół: Zespół Szkół nr 10, SP nr 48, SP nr 74, SP nr 18 –organizatorzy.
Wykaz zwycięzców XI edycji:
I miejsce –Jakub Majcher, SP nr 74
II miejsce –Norbert Dąbrowski , SP nr 48
III miejsce –Michał Błoniarz, SP nr 74
IV miejsce –Stanisław Stachowiak, Zespół Szkół nr 10
Od samego początku konkurs cieszy się zainteresowaniem. Przeprowadzane na zakończenie ankiety ewaluacyjne wśród uczestników i opiekunów wskazują na bardzo wysoki poziom, miłą i sympatyczną atmosferę, gościnność, bogatą oprawę artystyczną, sprawną organizację oraz niezwykle atrakcyjne nagrody dla zwycięzców, dyplomy uczestnictwa i upominki dla pozostałych uczestników.

zdjęcia