Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to akcja edukacyjna, która odbyła się w pierwszy piątek października.
Celem akcji jest propagowanie nauki poprzez zabawę, która zawsze przynosi najlepsze efekty. Zabawy z tabliczką mnożenia odbywały się podczas lekcji matematyki. Akcja była okazją dla uczniów kl IV i V do sprawdzenia swoich możliwości. Najlepsi uczniowie z każdej klasy IV i V otrzymali pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek.

 

Kiermasz warzywno-owocowy

W dniach 17-21.10.2022 w naszej szkole odbył się kiermasz warzywo-owocowy, którego celem jest propagowanie zdrowej żywności. Uczniowie wraz z niewielka pomocą dorosłych przygotowali:

– porcje owocowe i warzywne,

– soki, lemoniady,

– ciasta z owocami i warzywami,

– galaretki.

Przygotowane stoiska cieszyły się ogromna popularnością nie tylko wśród uczniów, ale także wśród pracowników szkoły.

Próbny alarm przeciwpożarowy

Dnia 7 października 2022roku w Szkole Podstawowej nr 18
w Szczecinie odbył się próbny alarm przeciwpożarowy, którego celem było sprawdzenie stopnia przygotowania szkoły do działań
w sytuacji zagrożenia pożarem.

O godz. 10.00 po usłyszeniu sygnału dźwiękowego uczniowie, nauczyciele i obsługa zgodnie z drogami ewakuacji przemieścili się na wyznaczony teren zbiórki – kompleks boisk „ Orlik”. Wszystkim działaniom przyglądali się strażacy.

Akcja ewakuacji doraźnej przebiegła prawidłowo, sprawnie i szybko.

Dzień chłopaka

Dzień Chłopaka

30 września każdego roku obchodzimy Dzień Chłopaka.

Z tej okazji Duży Samorząd zaproponowała akcje aby chłopcy, którzy tego dnia przyjdą tego dnia w krawacie lub muszce byli zwolnienie z odpytywania. Chłopcom bardzo się pomysł spodobał.

Dziewczynki pamiętając o swoich kolega zrobiły niespodzianki
i przygotowały słodkie upominki oraz słoiki „ super chłopak”.